Hakkımızda

Arjin Hakkında

Gelecek için bir adım at...

Artan enerji ihtiyacı günümüz dünyasının en önemli problemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Arjin 10 yılı aşkın sektör tecrübesi ile kaliteli ürün ile birlikte sürekli mevcut sistemleri iyileştirmenin yanında tamamen geri dönüşüm sonucu elde edilen bir yakıt türü olan % 100 Doğal Çam Peleti üretmektedir.  3.000 M2 üretim alanı, yaptığı ar-ge yatırımları ve makine parkuru ile yıllık 40.000 ton luk bir üretime ulaşmıştır. Tesislerimizde geri dönüşüm sonucunda elde edilen bir yakıt türü olan pelet, %100 sürdürülebilir biyokütle yakıtı olup yaygın olarak kullanılan petrol ve kömür gibi fosil esaslı yakıtların yarattığı tehlikelerin önüne geçen pelet yakıtı ile hem doğaya olan sorumluluğumuzu yerine getiriyor hem de gelecek nesillere yaşanabilir bir gezegen bırakmak adına üstümüze düşeni gerçekleştirmenin mutluğunu yaşıyoruz. Yüksek enerji içeriğine sahip çevreci yakıt temiz yanma sayesinde pelet yakıtı tamamen doğal ve %100 ülkemizde kendi kaynaklarımızla elde edilebilir(genel olarak ağaç, odun, talaş, yonga, kabuk, dal ve benzeri orman atıkları, tahta parçası, talaş, takoz gibi malzemeler kullanılır), günümüz şartlarında en ekonomik çevre ve insan sağlığı için en iyi yakıt türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Arjin yenilikçi bakış açısı ve eksilmeyen kalite anlayışı ile  ürünlerini 15 ülkeye ihraç etmektedir.

0 +
Yıllık Deneyim

PELET NEDIR?

Pelet yakıtları, sıkıştırılmış organik maddeden veya biyokütleden yapılan biyo-yakıtlardır. Peletler, beş genel biyokütle kategorisinden herhangi birinden yapılabilir: endüstriyel atık ve yardımcı ürünler, yemek atıkları, tarımsal artıklar, enerji mahsulleri ve bakir kereste.

PELET YAKITI

Bugün Pelet için ana hammadde talaştır. Bu ana hammaddenin yanı sıra birçok eklenti de yapılabilmektedir. Odun yongaları, ağaç kabuğu, zirai ürünler, ekinlerin sapları, fındık, badem, ceviz kabukları gibi doğal ürün ve atıklar da Pelet üretiminde hammadde olarak kullanılabilmektedir.

PELET NASIL ÜRETILIR

Pelet üretiminde en çok dikkat çeken nokta kullanıma hazır olan temiz odunların değil daha çok atık durumdaki odunların kullanılmasıdır. Bu yönüyle birlikte hem enerji kaynaklarının azalmış olduğu günümüzde alternatif bir enerji kaynağı oluşturulmakta hem de çöp olarak nitelendirilen odun atıklarının odun parçacıklarının işlemlere tabi tutularak yeni bir yakıta dönüştürülmesidir.

Her türlü odun, odun artığı ve ormansal artıkların öğütüldükten sonra kurutularak yüksek basınçla preslenerek sıkıştırılması suretiyle yoğunluğu arttırılarak enerji elde etmek maksadıyla kullanılan küçük parçacıklardan oluşan bio yakıt peletin verimi yüksek, fiyatının ise düşük olduğu bir yakıt türüdür. Nem ortadan kaybolduğu için çok daha kaliteli bir şekilde yanmaktadır.

 

15 farklı bölgeye ihracat gerçekleştiren firmamız, pelet ürünleri ile siz değerli müşterilerimiz hizmetindedir. 

Arjin

Pelet Avantajları

Pelet üretimi için orman ürünlerinin atıkları kullanılır!!!

Karbon salınımı düşük
100%
Sülfür ve diğer zehirli gazları içermez
100%
Geri dönüşüm ürünüdür
100%
Atık oranı düşüktür
100%